- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne
Dziennik Ubezpieczeniowy w felietonie „Obyśmy zdrowi byli” porusza temat dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Neguje fakt, że zgodnie z wcześniejszymi założeniami i planami resortu zdrowia, projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych, a przynajmniej jej założenia będą znane jeszcze w tym roku. Dywagacjom poddaje również rok 2014 jako ten, który wprowadzałby ustawę regulującą prywatne ubezpieczenia zdrowotne.
Autor felietonu, W. Paweł Kalbarczyk, ekspert rynku ochrony zdrowia, zwraca uwagę na prognozy demograficzne dla Polski. Z prognoz wynika, że nie da się utrzymać systemu opieki zdrowotnej w ciągu najbliższych lat, nawet na takim poziomie jak teraz, wyłącznie z pieniędzy z powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety ze względu na rosnące niedobory finansowe i niezaspokojone potrzeby zdrowotne Polaków, ich pełniejsze zaspokojenie będzie możliwe wyłącznie w sektorze prywatnym za pieniądze samych pacjentów.
Felietonista przekonuje, że za kilka lat polski system opieki zdrowotnej nie będzie w stanie funkcjonować na odpowiednim poziomie bez dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Z kolei odwlekane wciąż prace resoru nad ich umiejscowieniem w systemie spowoduje, że najbardziej ucierpią na tym pacjenci.