- Strona główna
- Aktualności
- Ubezpieczenia zdrowotne
- System ochrony zdrowia
- Pytania i odpowiedzi
- Kontakt
- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
O czym warto pamiętać
Zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy, przemyśl swoje potrzeby (na miarę). Pamiętaj, że chodzi o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych!
Obecnie na rynku jest już kilkadziesiąt ofert prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych – różnią się nie tylko ceną, ale zakresem ochrony, specjalnościami lekarzy i rodzajami zabiegów, do których masz dostęp czy liczba placówek, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. Poproś o poradę agenta ubezpieczeniowego lub skorzystaj z infolinii prowadzonych przez TU – pracownicy wyjaśnią Ci różnice w zakresie poszczególnych wariantów ubezpieczeniowych, zapoznają Cię też z najważniejszymi kwestiami związanymi z ochroną ubezpieczeniową. Dokładnie przestudiuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), a przy podpisywaniu umowy – koniecznie zapoznaj się z dokumentem.
W przypadku ubezpieczeń zdrowotnych składkę opłaca się zwykle miesięcznie.
Sprawdź do ilu i jakich placówek ubezpieczyciel gwarantuje dostęp w okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Jest to ważne szczególnie w mniejszych miejscowościach.
Na niektóre świadczenia obowiązuje tzw. karencja, czyli czas, który musi upłynąć, zanim ubezpieczony uzyska dostęp do określonego świadczenia. Jest to okres zazwyczaj 3 lub 4 miesięcy po zawarciu polisy. W tym czasie towarzystwo nie zapewnia ubezpieczonemu ochrony, chyba, że zajdzie zdarzenie do którego doszło w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
Dowiedz się, czy Twój pracodawca nie oferuje zdrowotnego ubezpieczenia grupowego. Nawet, jeżeli firma nie opłaca składek za swoich pracowników, tylko potrąca je z wynagrodzenia, rozwiązanie zawsze będzie tańsze niż polisa indywidualna. Jeżeli w firmie nie funkcjonuje takie ubezpieczenie – warto na nie namówić pracodawcę.
Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych
Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) oferują kilka rodzajów polis zdrowotnych. W zależności od wariantu, różnią się one zakresem ochrony i dostępnych świadczeń.