- Strona główna
- Aktualności
- Ubezpieczenia zdrowotne
- System ochrony zdrowia
- Pytania i odpowiedzi
- Kontakt
- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Ubezpieczenia zdrowotne
Co wyróżnia prywatne ubezpieczenia zdrowotne? Umowa ubezpieczeniowa precyzyjnie określa czas, w jakim TU zobowiązane jest zapewnić ubezpieczonemu dostęp do wybranego świadczenia. W przypadku wizyty u lekarza-specjalisty jest to zwykle do kilku dni, zabiegu lub operacji – do miesiąca. Dodatkową korzyścią dla ubezpieczonych jest możliwość korzystania z opieki medycznej w odpowiednio przygotowanej sieci placówek – lecznic, przychodni i szpitali. Wszysscy ubezpieczyciele, również ci, oferujący ubezpieczenia zdrowotne, są podmiotami nadzorowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pamiętaj, decydując się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne nie tracisz uprawnień gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Polisa na zdrowie
Korzystasz z prywatnej opieki zdrowotnej? Polisa zdrowotna to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz płacić za każdą wizytę u lekarza. W zależności od wariantu, gwarantuje ono ubezpieczonym pacjentom m.in. dostęp do:
- podstawowej opieki zdrowotnej,
- konsultacji u lekarzy-specjalistów,
- badań i testów diagnostycznych,
- zabiegów ambulatoryjnych,
- lekarskich wizyt domowych,
- leczenie szpitalne.
Wybierając najszerszy zakres ochrony, zyskujesz także dostęp do świadczeń szpitalnych. Co wyróżnia prywatne ubezpieczenia zdrowotne? Umowa ubezpieczeniowa precyzyjnie określa czas, w jakim TU zobowiązane jest zapewnić ubezpieczonemu dostęp do wybranego świadczenia. W przypadku wizyty u lekarza-specjalisty jest to zwykle do kilku dni, zabiegu lub operacji – do miesiąca. Dodatkową korzyścią dla ubezpieczonych jest możliwość korzystania z opieki medycznej w odpowiednio przygotowanej sieci placówek – lecznic, przychodni i szpitali. Pamiętaj, decydując się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne nie tracisz uprawnień gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Prywatne ubezpieczenia medyczne na jasnych warunkach
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie polisy koniecznie zapoznaj się z umową i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W dokumentach szczegółowo opisany jest zakres świadczeń gwarantowanych, w tym pełen wykaz specjalistów, lista zabiegów oraz placówek medycznych, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. W zależności od TU, może być ich nawet kilkaset na terenie całego kraju.
Umowę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego standardowo zawiera się zwykle na rok, z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejne lata. Składka opłacana jest zazwyczaj miesięcznie, a jej wysokość zależy przede wszystkim od zakresu ochrony.
Najczęściej masz do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia, począwszy od najbardziej podstawowego (i zarazem – najtańszego), skończywszy na kompleksowym (najdroższym). Wariant podstawowy obejmuje zwykle konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne oraz rehabilitacyjne wynikające z procesu leczenia. Wariant rozszerzony, oprócz świadczeń standardowych, może zawierać dodatkowo m.in. szczepienia ochronne (poza obowiązkowymi), dzienną opiekę pielęgniarską w domu chorego czy samochodowy transport sanitarny. Duże szerszy jest także dostęp do specjalistów oraz zakres badań diagnostycznych. Warto dobrze przemyśleć, jaki wariant polisy wybrać. Pamiętaj, że chodzi o Twoje zdrowie – od ceny samego ubezpieczenia znacznie ważniejszy jest jego zakres.
Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych
Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) oferują kilka rodzajów polis zdrowotnych. W zależności od wariantu, różnią się one zakresem ochrony i dostępnych świadczeń.