- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
DUZ panaceum na kolejki
W obliczu długich kolejek do lekarzy i jeszcze dłuższego oczekiwania na badania specjalistyczne rozwiązaniem, które może zapewnić szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych są dodatkowe ubezpieczenia. Gwarancję kompleksowej opieki medycznej w jednej z placówek, z którą podjął współpracę ubezpieczyciel można otrzymać płacąc regularną, miesięczną, półroczną lub roczną składkę. Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych Uniqa, Marek Piętka uważa, że jest to sposób na szybki i nieograniczony dostęp do lekarzy, a także pewność, że w przypadku jakiegoś zdarzenia nie trzeba będzie słono zapłacić za leczenie.
Wybór odpowiedniego pakietu zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. „Klienci zawsze kalkulują. Jeśli widzą, że dzięki ubezpieczeniu mogą zmniejszyć koszty leczenia, to wówczas chętnie sięgają po ubezpieczenie lub abonament. Raczej rzadko kupują ubezpieczenie, tylko po to, żeby uniknąć konieczności korzystania z publicznego systemu opieki zdrowotnej (…)” – podkreśla Marek Piętka.
Źródło: Rzeczpospolita, nr 94 (2014-04-23), a.u., Właściwa opieka w czasie choroby