- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
EHCI za rok 2017
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, Polska znalazła się w grupie państw z najgorszym systemem ochrony zdrowia w Europie. Zgodnie z Europejskim Konsumenckim Indeksem Zdrowia (EHCI) za 2017 rok nasz kraj znalazł się na szóstym miejscu od końca. Gorsze od Polski są tylko Litwa, Grecja, Bułgaria i Rumunia. Taką samą liczbę punktów co Polacy otrzymali Węgrzy. W porównaniu z poprzednim rokiem Polska awansowała z 31. na 29. miejsce, ale nadal znajduje się w gronie 10 najgorszych państw z 35 przebadanych.
Problemy, z którymi polska opieka zdrowotna ma największe kłopoty to przede wszystkim długi czas oczekiwania na leczenie, słaby dostęp do nowoczesnych terapii antynowotworowych, mała liczba zabiegów usuwania zaćmy oraz przeszczepów nerek, a także wysoki odsetek cesarskich cięć. W zakresie dostępności do leków, Polska na 100 punktów do uzyskania, otrzymała 56. Przykładowo Niemcy i Holandia otrzymały 89 pkt.