- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Jak obniżyć absencję pracownika?
Wykupienie przez firmę ubezpieczenia zdrowotnego dla swoich pracowników może być opłacalne – podaje Rzeczpospolita. Zaprzestanie tracenia czasu w kolejkach do przychodni może przyczynić się do tego, że nie będą korzystać ze zwolnień właśnie w tym celu.
Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia pracownikom szereg badań oraz nieodpłatne i nielimitowane wizyty u lekarzy specjalistów. Z kolei przedsiębiorca, który wykupi dla pracowników takie ubezpieczenie nie tylko zyskuje wizerunkowo, ale także poprawia ich efektywność poprzez ograniczenie czasu potrzebnego na skorzystanie z usług medycznych.
- Możliwość zakontraktowania wskazanej przez klienta placówki medycznej sprawia, że pracownicy ubezpieczonej firmy mogą korzystać z usług świadczeniodawcy znajdującego się w pobliżu miejsca pracy, co skraca czas potrzebny na skorzystanie z wizyty u lekarza - podkreśla Monika Pergoł z Generali. - Jest to szczególnie istotne w przypadku medycyny pracy, badania okresowe wykonywane są bowiem w czasie pracy.
Ułatwienie dostępu do opieki medycznej wpływa też na zmniejszenie absencji chorobowej kadry, co przekłada się wprost na obniżenie kosztów (w Polsce pracodawca płaci pracownikowi za pierwsze 33 dni zwolnienia). Co roku pracodawcy wydają ok. 5 miliardów na wynagrodzenia w czasie choroby.
- Ubezpieczenia zdrowotne obniżają wskaźnik rotacji ponieważ są istotnym czynnikiem wiążącym pracownika z firmą. Pracownicy wyżej cenią sobie pracodawcę gwarantującego tego typu korzyści – podkreśla Przemysław Mazurek z PZU.
Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule zatytułowanym „Można obniżyć absencję pracowników”.