- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Kolejki, kolejki, kolejki
Wyniki z raportu przygotowanego przez Watch Health Care oraz firmę MAHTA pokazują, że aby dostać się do specjalisty, Polacy muszą poczekać w kolejce średnio 4 miesiące. To 2 tygodnie dłużej niż w 2018 roku. W raporcie możemy przeczytać - W Polsce nie ma ani jednej dziedziny medycyny, w której pacjenci nie natrafialiby na kolejki. Najgorzej jest w przypadku dostępu do endokrynologa. Czas oczekiwania to nawet 24 miesiące. Poza endokrynologią, najdłużej (12 miesięcy) trzeba poczekać w kolejce do kardiologa dziecięcego, a nieco mniej (10) do ortodonty. Najkrócej poczekamy natomiast na wizytę u pediatry, geriatry czy też neonatologa. W porównaniu z sytuacją przedstawioną w ubiegłym roku (kwiecień/maj 2018 r), największa poprawa nastąpiła w dostępie do kardiologa (o 3,6 miesiąca) i hepatologa (o 3,6). Największe pogorszenie dostępności dotyczy wydłużenia kolejki do chirurga naczyniowego (o 6), wizyty u ortopedy (o 5) oraz wizyty u kardiologa dziecięcego (o 4,5).
Źródło: https://www.termedia.pl/mz/Kolejki-coraz-dluzsze,33125.html