- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Leczenie prywatne panaceum na absencję chorobową pracownika
Powodem wzrostu wystawionych zaświadczeń chorobowych oraz absencji pracowników, mogą być trudności w dostępie do lekarzy specjalistów i długi czas oczekiwania na wizytę. Rozwiązanie tego problemu, w którym funkcjonują pracownicy, poprzez podnoszenie jakości warunków pracy, można osiągnąć dzięki kilku – dostępnym coraz częściej także dla małych firm – narzędziom, jak np. specjalistyczna opieka medyczna.
- Coraz częściej spotykamy się z opiniami pracodawców mówiących, że podnoszenie standardów firmy przez udostępnianie pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego nie tylko poprawia wizerunek organizacji jako dobrego pracodawcy, ale też pomaga obniżać koszty. Przy czym istotne wydaje się być to, żeby pracownik miał dostęp do wielu specjalistów. To plus jakość wizyt daje najlepszy efekt i przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy przedsiębiorcy – uważa Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.
Jak wskazuje PwC, jednym z trendów w polskiej ochronie zdrowia na rok 2016 jest coraz większa popularność leczenia prywatnego (podstawowego, długoterminowego, ambulatoryjnego, uzdrowiskowego, rehabilitacyjnego). Przewiduje się, że w obliczu problemów i nadal niesatysfakcjonującej poprawy stanu publicznej opieki zdrowotnej, trend ten będzie się pogłębiał. To przekłada się na wzrost rentowności i jakości prywatnych placówek, które z kolej dzięki temu mogą inwestować w swój rozwój i oferować jeszcze lepsze warunki dla pacjentów.