- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
PIU o obawach GIODO w zakresie ochrony danych medycznych pacjentów
Zgodnie z informacją, którą opublikował Rynek Zdrowia, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wyraził obawy, że zawieranie umów ubezpieczeniowych może być uzależniane przez towarzystwa od ujawnienia przez klienta historii medycznej. Jednak w opinii ekspertów rynku ubezpieczeń obawy, że historia medyczna pacjentów może stać się orężem w rękach instytucji sprzedających polisy, nie są zasadne.
W niniejszej kwestii głos zabrała Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych, która poinformowała, że wprowadzenie elektronicznych kont pacjentów nie przynosi istotnych zmian z punktu widzenia ubezpieczyciela.
- W trakcie zawierania umów, jeśli umowa jest zawierana z klientem indywidualnym, ubezpieczyciele często przeprowadzają wywiad z klientem i pozyskują w ten sposób m.in dane dotyczące ich stanu zdrowia. Twierdzenie, że wdrożenie nowego systemu może wpłynąć na zmianę podejścia ubezpieczyciela wynika prawdopodobnie z braku pełnej wiedzy na temat funkcjonowania instytucji ubezpieczeniowych - wyjaśnia nasza rozmówczyni.
Ekspertka przypomina, że trzeba też pamiętać, iż znakomita większość ubezpieczeń zdrowotnych jest zawierana w formie grupowej, co oznacza, że ocena ryzyka kalkulowana jest nie na podstawie ryzyka pojedynczego klienta, tylko w oparciu o określoną populację bez analizy stanu zdrowia klientów. Podkreśla również, że takie rozwiązania są charakterystyczne dla rynku ubezpieczeń zdrowotnych i korzystne dla klientów.
Z pełną treścią artykułu mogą się Państwo zapoznać pod poniższym linkiem:
http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Czy-dane-medyczne-pacjentow-beda-dobrze-chronione-Ubezpieczyciele-o-obawach-GIODO,126932,4.html