- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Projekt ustawy o DUZ w styczniu 2014 r.
Podczas IX Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 22-23 października) eksperci, politycy i środowisko medyczne zastanawiali się gdzie może znaleźć oszczędności lub dodatkowe pieniądze, aby zwiększyć wpływy do systemu ochrony zdrowia w kolejnych latach. Zdaniem ekspertów, by poprawić funkcjonowanie systemu zdrowia potrzeba dodatkowych środków, które raczej nie znajdą się w budżecie państwa.
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia, zapewnił, że prace nad projektem ustawy dotyczącym dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych są w toku. Do konsultacji społecznych projekt zostanie przedstawiony i przekazany w styczniu. Według ministra Sławomira Neumann celem ustawy jest przekazanie dodatkowego strumienia pieniędzy dla świadczeniodawców. Podstawowym płatnikiem pozostanie Narodowy Fundusz Zdrowia. W założeniu nie będzie podziału na tych, którzy będą leczyć się za pieniądze Funduszu i za pieniądze od ubezpieczyciela.
Jakub Szulc, poseł PO i były wiceminister zdrowia, zauważył, że projekt już po konsultacjach i ustaleniach komisji trójstronnej był gotowy w 2011 r., jednak ustawa nie została wprowadzona.