- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Prywatne usługi medyczne coraz częściej wybierane przez Polaków
PAP/Rynek Zdrowia podają, że coraz więcej Polaków płaci za prywatną opiekę medyczną. W ciągu roku odnotowano pięciokrotny wzrost liczby osób, które wykupiły polisy zdrowotne. Od kilku lat Polska jest w ogonie Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, który porównuje system ochrony zdrowia w krajach europejskich z punktu widzenia pacjenta-konsumenta. Powodem jest nieodpowiedni dostęp do dobrej jakości opieki zdrowotnej.
Jak wynika z danych fundacji Watch Health Care pacjenci źle oceniają polską opiekę zdrowotną. Na wizytę do państwowego ortopedy trzeba czekać średnio prawie rok, do okulisty czy laryngologa - ponad pół roku, do kardiologa lub endokrynologa - ok. pięciu miesięcy.
Były minister zdrowia Marek Balicki wskazuje, że - Widać, iż w publicznej opiece zdrowotnej brak jest planowania, koordynacji, nie wiadomo, kto tak naprawdę odpowiada za to, żebyśmy dostali się do lekarza. Dodaje także, że obecnie najprostszym sposobem na szybkie leczenie jest zgłoszenie się do izby przyjęć.
Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń powiedział, że - Publiczny system ochrony zdrowia jest niewydolny, a to przekłada się na rosnące zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi.
Jest to powód, dla którego coraz więcej osób nie chce stać w kolejkach do państwowego lekarza i miesiącami czekać na wizytę. Mimo, że prywatne abonamenty i ubezpieczenia zdrowotne nie zapewniają pełnej opieki lekarskiej - zwłaszcza w nagłych wypadkach czy poważnych operacjach - to przybywa Polaków decydujących się za nie płacić.
- Doświadczyliśmy już komfortu, jaki dają prywatne ubezpieczenia zdrowotne, i doceniliśmy ich wartość. Stąd wzrost liczby klientów indywidualnych. Dlatego przybywa ofert ze strony towarzystw ubezpieczeniowych. Ich różnorodność pozwala dziś na zakup polisy także klientom mniej zamożnym - mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu ds. ubezpieczeń zdrowotnych PIU.