- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Publiczna służba zdrowia staje się prywatna
Gazeta Wyborcza pisze o dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych: Już 2,2 mln Polaków ma dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Liczba pacjentów ubezpieczających się poza Narodowym Funduszem Zdrowia wzrosła w zeszłym roku niemal o jedną czwartą - szacuje Polska Izba Ubezpieczeń. Wyliczenia Polskiej Izby Ubezpieczeń warto czytać równolegle z opublikowanymi niedawno danymi Głównego Urzędu Statystycznego o ochronie zdrowia w 2016 r. Jest to lektura, która uzmysławia tempo, w jakim publiczna służba zdrowia staje się prywatna. To tylko kilka przykładowych liczb z tego raportu. Co trzeci pacjent uzdrowisk płaci za cały pobyt z własnej kieszeni. 20 proc. badań USG i 14 proc. biopsji wykonywanych jest prywatnie. Co czwarta osoba, która rezygnuje z uzasadnionych stanem zdrowia badań, robi to ze względu na zbyt długi czas oczekiwania.