- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Rynek DUZ wymaga uregulowania
29 listopada br. Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała przygotowany wspólnie z firmą doradczą Deloitte raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”, opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej m.in. na sektor ochrony zdrowia.
Według raportu całkowite wydatki na zdrowie należą w Polsce do najniższych wśród krajów rozwiniętych. Polska wydaje 6,3 proc. PKB na zdrowie (wydatki publiczne i prywatne), średnia dla krajów OECD oscyluje obecnie wokół 10 proc. Dlatego wzrost wydatków wydaje się nieunikniony, szczególnie że polskie społeczeństwo należy do najszybciej starzejących się w Europie. Już teraz często niewydolną publiczną służbę zdrowia wspomaga prywatny sektor.
To pokazuje, w jakim stopniu z powodu braku odpowiednich uregulowań prawnych nasz system jest wadliwy. Dlatego już ponad 2 mln Polaków ma wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne (wg stanu na koniec II kwartału 2017 r., nie licząc abonamentów).