- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Szybsze leczenie za pieniądze prywatne
Z doniesień Gazety Pomorskiej wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na korzystanie z oferty prywatnych placówek służby zdrowia. Decyzje te dotyczą płacenia za badania i drobne zabiegi chirurgiczne, również w placówkach z kontraktem NFZ. Powodem tego są długie kolejki do specjalistów i badań w systemie publicznym. Z kolei prywatne centra medyczne wyróżniają się krótkim czasem oczekiwania na wizytę, wyższym komfortem obsługi i dostępnością lekarzy. Czas oczekiwania w kolejce jest nieporównywalny a ceny badań diagnostycznych wykonywanych prywatnie różnią się w niewielkim stopniu. Doskonałe warunki pobytu i wyjątkowa obsługa, które zapewniają kliniki prywatne, przyciągają pacjentów. W szpitalach państwowych, mimo, że wyjątki się zdarzają, nie można liczyć na pokój z łazienką, telewizorem, dostępem do siedzi i innych udogodnień. Prywatne kliniki walczą jednak o pacjenta proponując niestandardowe usługi np.24-ro godzinną diagnostykę chorób układu krążenia.
Więcej na ten temat przeczytają Państwo w Gazecie Pomorskiej.