- 22/05/20
Health Challenges Congress - pojedynek ekspertów pt. "W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?"
21 maja 2020 r., podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.),
- 02/05/20
60 proc. Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych, prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej, spośród tych osób 13 procent nie korzystało dotąd z takiej opieki, ale ma zamiar zacząć.
- 29/04/20
Deloitte: zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi wzrośnie po pandemii
Po pandemii wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi - ocenia ekspert firmy Deloitte.
Aktualności
Zmiany systemowe w planach resortu zdrowia
Redakcja serwisu faktymedyczne.pl porusza kwestię zmian systemowych jakie są w planach resortu zdrowia. Podkreśla, że NFZ przejdzie wielką przemianę. Centrala NFZ zostanie zlikwidowana. Powstanie nowa instytucja do wyceny świadczeń medycznych. Będą też dodatkowe ubezpieczenia i elektroniczne karty pacjenta i lekarza.
Według serwisu dobrowolne dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne zostaną zaprezentowane najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, po wprowadzeniu zmian w NFZ. Wtedy resort zajmie się określeniem procedur podstawowych oraz tych, które zostaną objęte dodatkowym ubezpieczeniem. Dodatkowe ubezpieczenia obejmą także szpitalne świadczenia specjalistyczne,
które obecnie nie są przewidziane w abonamentach czy polisach. Według wiceministra resortu zdrowia Sławomira Neumann dodatkowi ubezpieczyciele staną się konkurencją dla NFZ. Nie mniej jednak obecny płatnik nadal będzie funkcjonował gdyż jest on gwarantem utrzymania publicznego systemu ochrony zdrowia. Dodatkowi ubezpieczyciele będą jego dopełnieniem.
Założenia Ministerstwa Zdrowia mówią o objęciu systemem ponad 20 mln Polaków. Ubezpieczenie będzie zawierane na długi czas, a składka po odliczeniu kosztów w całości będzie przekazana
na finansowanie leczenia. Z kolei na rynku będzie mogło działać około 4-5 firm, z których każda powinna obsługiwać co najmniej ok. 5-7 mln klientów.
Z pełną treścią artykułu mogą się Państwo zapoznać pod poniższym linkiem:
http://platforma10.instytut.com.pl/przegladarka_internetu.php?kw=9002a2408659fadfe4eb&ku=095dcbc1cfe4a9f3e9e4